W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Translate »

Categorized | PANAROMA

Çelikalp Tekstil “ Evilife ” Markası ile Perde Sektörüne Girdi

Çelikalp Tekstil ve Ünüvar Tekstil firmaları Yönetim Kurulu Başkanı M.Ali Çelik, sektördeki gelişmelerini dergimiz Homex’e şöyle anlattı: “Yarım Asırdan beri Tekstil Sektöründe alım satım şeklinde faaliyet gösterirken 1993 yılında Denizli’de “ÜNÜVAR TEKSTİL TİC. SAN LTD ŞTİ” adıyla üretime başladık. Bu tarihten sonra hızlı bir sanayileşme sürecine girdik. Denizli Organize sanayi Bölgesinde 9.000 m2 kapalı, 4000 m2 açık alan olmak üzere toplam 13.000 m2 alanda üretim yapılmaktadır. Ürün Yelpazemiz; Nevresimlik Baskılı Kumaş, Düz Boyalı Kumaş, Örme Havlu, Penye Kumaş, Döşemelik Kumaşlardan oluşmaktadır.

Ayrıca Uyku Seti, Yorgan, Nevresim Takımı, Havlu Çarşaf, Penye Çarşaf takımlarının üretimi de devam etmektedir.

Bu ürünler “LALEZAR”, “MELİSSA”, “EVİLİFE” Tescilli Markaları adı altında Dünyanın çeşitli ülkelerine ihracat yapılmakta ve iç pazarda da satılmaktadır.

Evilife Markas› ile Perde Sektörüne Girdi

Ev tekstilindeki başarılı ve kaliteli üretiminin yanında perde, brode sektörüne de giren firma, Bursa Kestel bölgesindeki fabrikasında üretmiş olduğu perde çeşitlerini hem iç hem de dış piyasaya pazarlamaktadır. Kaliteyi kendilerine daima prensip edindiklerini belirten M.Ali Çelik: “Ev tekstili sektöründe yakalamış olduğumuz kaliteyi ve başarıyı perde sektöründe de göstermek istedik. Bunun için üretim merkezi olarak Bursa’yı seçtik. Burada yapmış olduğumuz yatırım ile kısa zamanda perde sektöründe de iyi bir yere geldiğimize inanıyorum. Oradaki üretimin ve pazarlamanın başında kardeşim Yasir Çelik bulunuyor. Kısa zamanda yurt içinde ve yurt dışında ürünlerimizi tanıttık ve şu anda önemli bir satış bayi ağımız var. Sektörle ilgili fuarlara katılarak, özellikle yurt dışı bayi ağımızı genişletmek istiyoruz. Kaliteyi kendisine prensip edinen Firmamız önümüzdeki yıllarda yeni yatırımlarına devam ederek büyümesini ve ülke ekonomisine olan katkısını aynı çizgide devam ettirecektir.” dedi.

Leave a Reply