W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Translate »

Categorized | PANAROMA

Denizlili Tekstil İmalatçılarına Ajans Desteği Geliyor

İmalatçı KOBİ’leri, büyüme motivasyonlarını ve üretim kapasitelerini arttırma, ölçek ekonomilerinden daha fazla yararlanarak rekabet güçlerini geliştirme yönünde teşvik edici ve destekleyici bir verimlilik politikasının ve bu politikanın uygulama aracı olacak programların geliştirilmesi amacıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan KOBİ’lerin Verimlilik Sorunlarının Belirlenmesi ve Çözüm Önerilerinin Geliştirilmesine Yönelik Düzenlenen Çalıştay’da gerçekleştirilen KOBİ’lerin Verimliliğinin Artırılması Projesi Tanıtım Toplantısıyla 6 il ve 6 sektörde yürütülen projede yapılan araştırma kapsamında belirlenen tekstil sektöründe İlimizde de KOBİ’lerin verimliliğinin artırılması için “Tekstil Ürünlerinin İmalatı” protokolü imzalandı.

Düzenlenen toplantı ve protokol törenine; T.C. Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz ve Danışmanlık ve Eğitim Dairesi Başkanı Dr. Mustafa Kemal Akgül, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bodak, Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Uslu, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sefa Gökalp, Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Süleyman Alata ve diğer davetliler katıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz, protokol öncesi proje hakkında katılımcılara bilgi verdi. Projenin yerel uygulama ortaklarının Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Sanayi Odası, OSB, Üniversite ve Kalkınma Ajansı olduğunu söyleyen Yılmaz, projeyi sanayisi büyük kentlerde yaptıklarını söyledi. Denizli’nin de seçilen kentler arasında olduğunu kaydeden Anıl Yılmaz; Ankara’da makine ve teçhizat imalatı, Konya’da motorlu kara taşıtı, treyler (römork) ve yarı treyler (yarı römork) imalatı, Kayseri’de elektrikli teçhizat imalatı, Gaziantep’te gıda ürünlerinin imalatı ve Kocaeli’de kimyasalların ve kimyasal ürünlerin imalatı ile ilgili protokoller imzalanacağını söyledi. Denizli’de tekstil ürünlerinin imalatı protokolünü imzalayacaklarını hatırlatan Yılmaz, bu sektörlerde verimlilik sorunlarının belirlenmesine ve çözüm önerilerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütüleceğini anlattı. 2015 yılı yatırım programında yer alan projelerin toplam tutarının 1.3 Milyon TL olduğunu sözlerine ekleyen Yılmaz, projenin 2 yıllık bir süreyi kapsadığını ifade etti.

T.C. Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ise Denizli’nin her konuda örnek bir şehir olduğunu hatırlatarak; “Denizli, ülkemizin dinamizminin tam odak noktasıdır. Bugüne kadar hep örnek ve önder olmuş bir şehirdir. Ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında KOBİ’lerin küçük ve orta ölçekli işletmelerin; payını ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek son derece önemlidir. Bu kapsamda bu projenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. İlimizin sanayileşmede de verimlilik konusunda da aynı performansı göstererek yine örnek davranışı göstereceğine inanıyoruz. Denizli’deki birlik ve beraberlik ruhunun oluşturduğu sinerji ile bu konuda da başarılı olunacağına inancımı burada tekrar belirtmek istiyorum. Genel Müdürlüğümüzün ve Bakanlığımızın bu konuda içi rahat olsun. Denizli başladığı işi başarılı bir şekilde bitirir. Verimlilik konusunda da hem ülkemize hem de dünyaya örnek olacak davranışı inşallah gösterecektir. Ben sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir çalışma dönemi olmasını temenni ediyorum. Protokol 2 yıllık bir periyodu kapsıyor ama Denizli’mizdeki sanayicilerimizin tüm yaşamı boyunca sağlıklı ve huzurlu olmasını diliyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Tekstil Ürünlerinin İmalatı Protokolü paydaş üyeler tarafından imzalandı.

Leave a Reply