W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Translate »

Categorized | PANAROMA

Ev Tekstilinin Patronlarından Hükümetin Eylem Planına Güvenoyu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan Eylem Planının Türkiye için hayırlı olacağını söyledi. Başbakanı dinlerken Şeyh Edebali’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözü aklıma geldi.

“Bu Dönemde ‘Mali Disiplin’ Yerine Daha Çok ‘Reformlar’› Konuflaca€›z”

Başbakan öğrenciden yüksek lisans öğrencisine, işçiden esnafa, ilk defa iş kuracak girişimcilerden çiftçiye, emekliden ev hanımına  kadar cebe dokunacak müjdeler verdi” dedi. MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Biltekin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ak Partinin 2002 yılından bu güne kadar ‘Mali Disiplin’den ödün vermeden uygulamış olduğu ekonomi politikaları sayesinde devlet kasasında biriken değeri hakkaniyet ölçüsünde herkese dağıtmaya çalıştığını gözlemledik. Artık Türkiye eski Türkiye değil, Gelişen, büyüyen Türkiye’nin zenginliğinden tüm kesimlerin pay almayı hak etmesi son derece doğaldır. Asgari ücretin de artık 1 Ocak’tan itibaren 1.300 TL olacağını başbakanın ağzından bir kez daha duymuş olduk. Ancak asgari ücretteki ilave maliyetin işverenimizin sırtına yük getirmeyecek şekilde çözüleceği müjdesi; iş dünyası olarak bizleri de son derece memnun etmiştir. Eski Türkiye’deki ‘Herkes ne veriyorsa beş fazlasını veriyorum’ mantığındaki geleneksel siyaset anlayışını tamamen alt üst eden bu yaklaşımlar bizleri son derece memnun etmektedir.Bu eylem planının sadece ekonomik değil demokratikleşmeye de katkı sunacak şekilde titiz ve detaylı bir çalışmanın ürünü olması da dikkate değer. Anlıyoruz ki bu dönemde ‘Mali Disiplin’ yerine daha çok ‘Reformlar’ı konuşacağız. Çünkü devlete birçok yük getirecek olan bu düzenlemelerin; kamu maliyesini, enflasyonla mücadeleyi, döviz kurlarındaki dengeleri de koruyacak şekilde bir dizi reformlar ve kanuni düzenlemelerle  gerçekleştirilmesi mümkün görünmektedir. Ayrıca dün açıklanan 3. çeyrek büyüme oranının % 4 olması yine geleceğimize umutla bakmamız için bir gösterge olmuştur. Türkiye de 2019 yılına kadar herhangi bir seçim olmayacaktır. Bu önemli fırsatı faydaya çevirmek için bizim de Vira Bismillah deyip daha çok çalışmamız, daha güçlü olmamız için gün bu gündür. 64. hükümetin eylem planı hepimize hayırlı olsun. Bu plan biz iş dünyasının geleceğe umutla bakmasını sağlamıştır.” dedi.

Leave a Reply