W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Translate »

Categorized | DOSYA KONUSU

Japon Perde ve Plise Perde

Tüm dosya konusu boyunca en çok kullanılan perde sistemlerini sizlerin ilgisine sunmaya gayret gösterdiğimizi hatırlatmalıyım.

Japon Perde

Evinize, yaşam alanınıza ve çalışma ofisinize Uzakdoğu’nun mistik ambiyansını getirmek istiyorsanız işe perde seçimiyle başlamalısınız. Gerek yapısı, gerek malzemesi ve gerekse desenleriyle japane perdeler, Türkiye gibi Avrasya bölgesinde bulunan ülkemiz için yaşam alanlarında beklenmedik derecede marjinal etkiler sunacaktır.

Japon Perde, yeraldığı mekanlara kattığı estetik ve ambiyansla, mekanın dekorasyonuna yön verir. Uzak doğu yaşam tarzı ve felsefesinden esinlenilerek doğmuş mekanizmalı perde sistemlerin genel isimlendirmesi Japon Perde olarak ifade edilmektedir. Japane perde olarak da adlandırılan bu perde tipleri genelde kumaş veya tül kullanılarak imal edilir. Stor perde kumaşları veya ahşap-hasır-bambu seçenekleri de kullanılabilir.

Plise Perde

Zebra perdeler gibi plise perdeler de, düet perdelerin öncüsüdür ve benzer özellikler paylaşırlar. Düet perdelerde olduğu gibi, yukarı kaldırıldığı zaman birbirlerinin üzerinde düzgünce aynı şekilde katlanmış bir yığını oluştururlar. Bu, portrayda çok ince bir profil yaratır; Eğer manzarayı direkt olarak görmek istiyorsanız perdelerin varlığını sıfırlayabilirsiniz. İndirildiği zaman, yumuşak yaygın bir efektle gün ışığını filtrelerler.

Düet perdelerin içinde yalıtım hücresi bulunan iki kumaş paneli vardır. Plise perdenin farklı olduğu nokta da budur. Bu perdeler tek panelden oluşurlar. Yalıtımın sorun olmadığı alanlarda son derece iyi şekilde gizlilik ve ışık kontrolü sağlarlar. Bu perdeler özellikle oturma odaları, aile odaları, ev ofisleri ve yatak odaları için çok uygundur.

Leave a Reply