W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
Translate »

Categorized | PANAROMA

Ünlü Modacının Efsanevi Yastık Tasarımları

Yastık By Rıfat Özbek, Sonbahar/Kış 15-16 BOHEMIA koleksiyonu ile yeni yılda sevdiklerinize ve size benzersiz hediye seçenekleri sunuyor. Virginia Woolf, Vanessa Bell, Duncan Grant, Dora Carrington gibi ikonik sanatçılar, yazarlar ve şairlerden oluşan Bloomsbury Topluluğu’ndan ilhamla tasarlanan koleksiyondaki yastıklar, birbirinden özel renk seçenekleri ve sanatsal işlemeleriyle yılbaşının en güzel hediyesi oluyor.

Her biri sanat eseri formundaki tasarımlar, 19. yüzyıla damgasını vuran özgür düşünce figürlerinden Virginia Woolf ve arkadaşlarının asil, yaratıcı ve sanatsal yaşam tarzlarını mekanlara yansıtıyor. Erdal Karaman ile Rıfat Özbek imzasını taşıyan koleksiyondaki; Bloomsbury, Venessa, Virginia, Duncan, Omega, Orlando, Vita ve Charleston isimli 8 özel yastık konseptiyle sevdiklerinize Bohem tarzın sanatsal şıklığını hediye edebilirsiniz. Bloomsbury’nin art-deco stilini yansıtan ve geçmiş zamanın bohem şıklığına yeni dokunuşlar katan bu eşsiz koleksiyona Yastık By Rıfat Özbek’in İstanbul Nişantaşı ve Londra’daki mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Koleksiyona Adını Veren 8 Konseptin Hikayesi

• Mavi-yeşil kadife kumaş üzerine nar brokar ve örgülü kadife çerçeve içinde ters ikat kalp deseniyle BLOOMSBURY, Londra çevresinde sanatsal görüntüsüyle dikkatleri üzerine çeken Bloomsbury Oteli’nden ilhamını alıyor.

• Bloomsbury sanatçılarının çalışma alanından ilhamla tasarlanan ve Sussex Kır Evleri’ni andıran CHARLESTON, siyah kadife kumaş üzerine işlenmiş fildişi desenli patchwork, karanfil-diken işlemeli suzeni ve zambak desenli kadife yastık tasarımıyla göz kamaştırıyor.

• Çağdaş İngiliz resminin öncülerinden Duncan Grant’in kadife pelerinlerini ve simgeleşmiş tarzını yansıtan DUNCAN, göz alıcı mavi ipek ikat, meyve ve çiçek işlemeli suzeni ile tamamen tezat olan çağdaş panelli kadifeyi buluşturuyor.

• Benzersiz işlemeleri ve sarı, siyah, fildişi renkleriyle ORLANDO, karmaşık ve cesur tasarımlarıyla ünlü ressam Vanessa Bell tarafından tasarlanan Virginia Woolf’un aynı isimli orijinal kitabının kabını hatırlatıyor.

• Kadife kuşam üzerine kare ve üçgenlerle çevrelenmiş yalın, çağdaş patchwork olan OMEGA, Duncan Grant ve Vanessa Bell tarafından oluşturulan OMEGA çalışmalarına atıfta bulunuyor.

• Sissinghurst Kalesi’ndeki baş döndürücü bahçe mimarisiyle tanınan, ünlü şair, yazar ve peyzaj ustası Vita Sackville-West’ten ilham alan VITA’da, zengin mavi ve canlı kırmızının hakim olduğu bol çiçekli frapan desenlere,  arka planda mavi ve fildişi renkli patchwork yastıklar eşlik ediyor.

• Virginia Woolf’ün kız kardeşi Venessa Bell’i hatırlatan, lale, diken ve meyve işlemelerinin yoğun olarak kullanıldığı VANESSA, arka planda desenli ikat ile altın ve kehribar renklerinin sıcaklığını bir arada sunuyor.

• İngiliz klasiklerinden Mrs. Dalloway ve Orlando eserleriyle tanınan ünlü yazar ve şair Virginia Woolf’ten ilham alan VIRGINIA’da, yoğun tasarımların ve güçlü zıt renklerin bulunduğu, ince yelpaze işlemeler, asil altın suzeniden kadifeye genişleyen desenler göze çarpıyor.

Leave a Reply