W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
[google-translator]

Categorized | GÜNCEL

BİSSE; 40 Yılda Ürettiği Gömleklerle Dünyanın Etrafını 2. Kez Turluyor!

Türk tekstil sektöründeki kalite algısının zirvesinde yer alan firmalardan biri olan BİSSE, 40. yılını kutluyor. 2001 senesinden itibaren ürün gamını genişleten BİSSE, 40. yıla özel olarak tasarladığı “B76” isimli spor koleksiyon ile gençleri de hedefliyor. Marka adı ise; “Birlikte İlkemiz Sanatla Sanayiye Erişmek” kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. Kurulduğu günden bugüne 40 yılda yaklaşık 70 milyon metre kumaş kullanan BİSSE, ürettiği gömlekler birbirine eklendiğinde dünyanın çevresini iki kez turlayabiliyor.  Klasik çizgilerin yanı sıra maceracı ve tarz sahibi erkeklere de hitap eden tasarımlarını, yurtiçinde 39 ve yurtdışında 18 mağazada satışa sunan BİSSE’nin 2016 yılı hedefleri arasında; mağaza sayısını toplam 65’e, satış noktasını ise 500’e çıkarmak bulunuyor. 2015 yılındaki %6,25’lik büyüme oranının ise, 2016 yılında %12 – 18 arasında olması hedefleniyor.

Yılda ortalama 1 milyon gömlek ürettiklerini ve bu rakamın %70’inin ihracata gittiğini belirten BİSSE Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli; “Geçen sene Afrika pazarında %50 yükseliş yakaladık. Güney Afrika bayimizin yanı sıra Johannesbourg’da bir de BİSSE mağazamız vardı, yıl bitmeden bir tane daha açılacak. Afrika’daki önemli şehirlere yayılmak için de showroom açıyoruz. Afrika’ya aşağıdan yukarı yayılmak için çok önemli fırsatlar görünüyor. Bizim için önemli bir pazar.” diye belirtiyor.

“100 ürünün 67’sini indirimsiz satabilen tek markayız.”

“Gömlek üretmek sanattır ve bu sanatı tamamlayan unsurlar da detaylardır” prensibiyle yola çıktıklarını belirten Mustafa Kefeli; “1976 yılında gömlek atölyemizi kurduk. O zamanlar                     14–15 yaşlarındaydım. 40. yılımızda geriye dönüp baktığımda prensiplerimizden ödün vermeden bu noktaya geldiğimizi görüyorum.“ dedi. Kefeli; “Halen Türkiye’de 100 ürünün 67’sini indirimsiz satabilen tek markayız. Tüketicilerimizin markamıza olan güveni bizler için bir gurur kaynağıdır. Fabrikamıza kumaş girdikten tam 7.7 saniye sonra, giyilmeye hazır bir gömlek olarak çıkıyor. Mavi ve beyaz yakalı gömlekler haricinde hiçbir ürünü 40 adetten fazla üretmiyoruz ve butik çalışma anlayışımızı yıllardır devam ettiriyoruz. Dönüp arkama baktığımda kimler kimler giymedi ki bu markayı diyorum; Sakıp Sabancı, Galler Prensi Charles, Romanya Kralı Prens Radu, Kevin Costner ve Bill Clinton ilk aklıma gelenler.” diye ekledi.

Leave a Reply