W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
[google-translator]

Categorized | GÜNCEL

Bursalı Tekstilcilerin Bosna Hersek Yatırımları Güçleniyor

Bu bağlamda üyelerinin uluslararası arenadaki rekabet edebilirlik seviyelerini yükseltmeyi ilke edinen UHKİB, bu doğrultuda düzenlediği eğitim seminerlerinin yanı sıra alım heyetlerini de üyeleriyle buluşturuyor.

İhracat artacak

Hali hazırda Bosna Hersek’le 542 milyon dolar gibi bir Ticaret hacmi olan Türkiye’nin ülkeye olan yaklaşık 292 milyon dolarlık ihracatını artırmak amacıyla alım heyeti organizasyonları düzenleyen UHKİB, Bosna Hersek’in birçok sektörde faaliyet gösteren firmaların üst düzey yöneticilerini ağırladı.

Yeni iş birlikleri için Bursa hazır

Bursa’dan tekstil, hazır giyim, bebe-çocuk konfeksiyonu ve ev tekstili sektörlerinde hizmet veren 30 üyesi ile Bingo firması yetkililerine ikili iş görüşmeleri organizasyonu yapan UHKİB, Türkiye ile Bosna Hersek arasında yeni işbirliklerinin doğmasına da olanak sağladı.

Gerçekleşen görüşmelerde Bursalı firmaların ürün gruplarını detaylı olarak inceleyen firma yetkilileri, yakın zamanda Bursa’yı yeniden ziyaret edeceklerini söyledi.

Leave a Reply