W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
[google-translator]

Categorized | MODA

Chanel 2016 İlkbahar Kadın Giyim Koleksiyonu

Bu sene “Chanel Airlines” temalı bir şov hazırlayan modaevi, tüm moda dünyasının ilgisini kendi üzerine çekmeyi, yine, başardı.

Fransızlar’ın geleneksel olarak çok fazla detay barındıran, ihtişamlı moda anlayışının günümüzdeki en önde gelen temsilcisi Chanel’dir, kanımca. Bu şatafatı 2016 İlkbaha koleksiyonunda da görüyoruz. Modaevinin 2016 İlkbahar-Yaz Kadın Koleksiyonunu dünya moda vitrinine çıkardığı şov başlıbaşına muhteşemdi ama kıyafetler de şovun gölgesinde kalmadı.

Kıyafetler, modern kadının günlük hayatından ilham alırken, gezginci bir ruhu yansıtıyor. Bu sezon başka modaevleri ve perakendecilerin tasarımlarında da seyahat temalı kıyafetlere rastlıyorsunuz. Chanel’in deri detayları ve renk seçimindeki aykırılığı, diğer bütün modaevlerini onun gerisinde bırakıyor.

Biker ceketler, maxi kumaş parçalarıyla gösteriş kazanmış. Şişkin montların üzerine konumlanan kapüşonların boyutunda oldukça bonkör davranılmış. Gözler salaş ve sarkık bir görüntü beklerken o da ne? Kısa tutulan paçalar ve bileklerin üzerinde biten kolluklarla kıyafetler, oldukça toplu ve diri duruyor.

Özellikle ceketlerde üç boyutlu görsellik üzerine yoğunlaşılmış. Geçen seneden gelen bir alışkanlık olsa gerek. Ceketlerde kullanılan mavinin tonları, üzerine aldığı tüm detayların renklerine denge sağlıyor. Böylece ne kadar fazla renk kullanılmış olursa olsun, gözü yormayan ve karmaşadan uzak bir görsellik yakalanıyor.

Kıyafetlerin alt kısımlarında ince kumaş parçaları üstüste bindirilmiş, markanın farkını ortaya çıkaran bu kumaşlar takdirimizi kazandı. Diğer modaevlerinin tasarımlarında gördüğümüz tüllerle donatılmış kıyafet tasarımlarını, yavan bir tat bırakıyordu. Chanel ise sadece tüllerle hazırladığı eteklerini defilesine taşımış ki… popüler modanın sınırlarını oldukça zorladığını söyleyebiliriz.

Lacivert tonlarını her bir parça üzerinde görebiliyoruz. İlkbaharın rengi değildir, aslında daha çok yazın veya kışın tercih edilir lacivert tonları. İşte bu yaygın moda inanışına aykırı olarak Cahanel kıyafetlerinin çoğu lacivert tonlarını taşıyor. Fakat koleksiyonun ruhu, bu rengin bu mevsimde kullanılmasını tabii kılıyor.

Leave a Reply