W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
[google-translator]

Categorized | GÜNCEL

Coats, Gençlerin Tasarım Aşkına İlham Oluyor

Genç moda tasarımcılarını sektöre kazandıran Vakko Esmod ve Coats Türkiye’nin ortaklaşa düzenledikleri, Serbest Tasarım Yarışması’nın finali Vakko Esmod Moda Akademisinde gerçekleşti.  Coats, 200 yıllık tarihi boyunca yeniliklere öncülük etmiş endüstriyel dikiş ipliği sanayinin lider kuruluşudur. Bir çok teknik üretim sektörüne özel geliştirilmiş iplikler ve üretim uygulamalarında yenilikler sağlayan bir kuruluş olan Coats, eğitim alanında da faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. En son faaliyetleri arasında bulunan bu çalışmada Coats, sektöre yeni giriş yapan moda tasarım öğrencileri için Vakko Esmod Moda Akademisi ile birlikte ‘Hayat’la Bağlarımız’ başlığı altında bir yarışma düzenledi. Yarışmada öğrenciler Esmod Tasarım Okulunun moda tasarım öğretmeni Dominique Boillot’un yönlendirmeleriyle, iplik ve yardımcı malzemelerle serbest desen tasarım çalışmaları gerçekleştirdi.

Tasarımlar, Coats jürisi tarafından değerlendirildi

Vakko Esmod Tasarım Okulu öğrencilerinin yarışmada Coats ipliklerini kullanarak yaptıkları tasarımlar Coats jürisi tarafından değerlendirildi.

Öğrenciler çalışmalarıyla Coats’un onlara sunduğu çeşitli ipliklerle birçok farklı tasarım oluşturulabileceğini başarıyla gösterdi. İpliği sadece iki parça kumaşı birleştirmek için kullanılmayacağını, aksine çok anlamlı tasarımlarda ipliğin ürüne ne kadar değer kazandırabileceği, tasarım öğrencileri tarafından bu şekilde kanıtladı. Değerlendirme sonucu birinci seçilen Şeyma Özobut’un ‘Black and White’ çalışması oldu. İkinci ‘Disorder’ adlı çalışmasıyla Setare Javadi, üçüncü ise ‘Patchwork’ adlı çalışmasıyla Elif Doğan oldu.

Leave a Reply