W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
[google-translator]

Categorized | MAKALE

Demirbilek Makine ve İnovatif Yaklaşımlar

Dünyada ve ülkemizde tekstil sektörü, moda ve teknoloji kriterlerindeki değişimlere paralel bir değişime uğrayarak hep var olmaya devam edecek sektörlerden biridir. Türkiye’nin gerek bu sektördeki tecrübesi, gerek tekstil sektörü konusundaki bilgisi dolayısı ile bu coğrafyadaki tekstil sektöründeki en büyük ülkesi olmasından dolayı uzun bir süre daha ülke ekonomisinin lokomotifi olarak tekstil üretim sektörünün tam merkezinde yer alacağını düşünüyorum.

Dünya üretim pazarına baktığımızda tehditler ile beraber fırsatlarında olduğunu görüyoruz. Tehdit olarak değerlendirdiğimiz kriterlere örnek olarak, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyanın durumu, Rusya ile yaşanan politik sorunların ticari ilişkilere yansıması ve başta Çin olmak üzere işçilik ücretlerinin bize göre çok düşük olmasının total maliyete yansıması sonucunda maliyet tercih sırasında önceliğimizi kaybetmemiz olarak başlıca değerlendirmelerde bulunabiliriz. Ülkemiz açısından bu sektördeki fırsatları değerlendirirsek, en başta belirttiğim üzere, sektörümüzün 30 yıllık bilgi birikimin beraberinde oluşan üretim kalitesi, tercih nedeni olmamızı, özellikle Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde teşvikler ile birlikte, oluşan üretim ağlarımız vasıtası ile fiyat konusunda pazar ile mücadele edebilme şansımızın olmasını sağlıyor.

DEMİRBİLEK MAKİNE pazarın bu dinamiklerini baz alarak objektiflerini oluşturdu. 2015 son çeyreği itibariyle öncelikle kendi bünyemizde AR-GE departmanımızı oluşturduk. Yurt dışı ortaklarımız ve yurt içinde partner firmalar oluşturarak 2016 Konfeksiyon Makineleri Fuarında üretici firmalarımızın daha kaliteli ve üretim maliyeti düşürmesine olanak sağlayan makineler, otomatlar ve yardımcı aparatların ağırlıklı olduğu ürün yelpazesi oluşturduk. Ayrıca fuarımızda bu ürün gruplarının tamamını sergileyeceğimizin bilgisini paylaşmak isterim.

Konuşmamın başın da belirttiğim gibi tekstil üretim pazarı tüm dünyada sürekli gelişim ve değişim göstermektedir. DEMİRBİLEK MAKİNE olarak bizde, 2016 Konfeksiyon Makineleri Fuarında müşterilerimize bu değişim ve gelişime ayak uydurmaları hatta rekabette ön sıralarda yer almaları adına onlara yardımcı olabilecek gerekli adımları attığımız bilgisini paylaşarak tüm konukları, TÜYAP-Konfeksiyon Makinesi 2016 Fuar alanındaki 3. salon 313 numaralı DEMİRBİLEK MAKİNE standına davet ediyorum. Sektörümüzdeki tüm paydaşlarımıza verimli bir fuar geçirmesi dileği ile teşekkürlerimi sunuyorum.

BÜLENT DEMİRBİLEK

Demirbilek Makine San. veTic. Ltd.

Yönetim Kurulu Başkanı

Leave a Reply