W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
[google-translator]

Categorized | GÜNCEL

Denim Üretiminde Robot Çağı

Tekstil dünyanın petrolden sonra çevreyi en çok kirleten ve insan sağlığına en çok zarar veren sektörü denin üretimi ise bu konuda başı çekiyor.

Denim finishing işlemlerin çalışanlar ise kullanılan kimyasallardan ve zararlı tozlarda dolayı büyük sağlık problemeleri yaşıyorlar. Dünyanın önde gelen markaları ve tüketici dernekleri bu konuda çalışmalar yapmaktalar. Green Tag yani Yeşil Etiketli ürünler şimdiden raflarda yeri alamaya başladılar.

Markalar üreticileri çevreye ve insan sağlığına duyarlı üretim konusunda zorlamaya başladılar.Otomasyon ise bu alanda tek çözüm gibi gözüküyor.

VAV Teknoloji yeni geliştirdiği robotik teknolojiler ile işletmelerde insan sağlığına zararlı; zımpara, rodeo ve sprey gibi işleri robotlara yaptırırken hem işci sağlığını hem  çevreyi  koruyor hem de işletmelerde verimlilik ve kar artıyor.

ERASER ;Fırça / Zımpara Robotu :

Bir rüya daha gerçek oldu ve denim üretiminde insan eli ile yapılan FIRÇA ve ZIMPARA işlemleri artık VAV Teknoloji tarafından geliştirilen ERASER Fırça Robotu tarafından yapılmaya başlandı .Manunel işlemlerde yaşanan kalite problemleri sona ererken , Toz ve Parçacık gibi maddelerden kaynaklanan insan sağlına zarar veren etkenler ortadan kaldırıldı.ERASER Fırça ve Zımpara Robotu, 4 adet robot tarafından 8 adet manken üzerine giydirilen denim pantalonlara zımpara işlemini tam otomatik olarak el değmeden yapmaktadır.Yaklaşık 5000 adet/gün üretimi ile işletmelere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

DA VINCI; Spray Robotu:

Permanganant ve Resin gibi kimyasallar işlemler artık DA ViNÇi Sprey robotları ile daha kolay. DA VİNÇİ 8 adet çalışma istasyonu ve 4 adet robotik kol ile daha fazla üretim kapasitesi ile üreticilerin hizmetinde.İnsan elini taklit eden ve tamamen kapalı bir ortamda el değmeden sprey işlemi yapan DA ViNCi gerçek bir insan ve çevre dostu .

BLAK DRAGON; Laser Robotları :

Dünyanın en hızlı ve en üretken Laser makinası gene VAV Teknolojiden. Yeni Black Dragon serisi Laser; 1500W güçü ve 4 ve 6 adet hareketli masası seçenekleri  ile dünyada gene bir ilk. Black Dragon Robotik Laser makinaları ile kuru işlemde yapılan tüm işlemleri yapmak artık daha hızlı ve  daha kolay.Rodeo,Bıyık,Yıpratma ,Kesme ve Delme gibi tüm işlemleri yapmak artık daha kolay.

BLACK DRAGON ,ERASER ve DA VİNÇİ isimli robotlar şimdiden ülkemizin ve dünyanın seçkin denim  üreticilerinde ve yıkamahanerinde yerini alamaya ve üretime başladı.

Leave a Reply