W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
[google-translator]

Categorized | MODA

H&M 2016 İlkbahar Kadın Giyim Koleksiyonu

İsveç, son yıllarda birbiri ardına dünya pazarlarına yaydığı zincir mağazalarıyla öne çıkıyor. Bize göre bunların arasında en başarılısı H&M. Çünkü, çok dinamik ve kaliteli bir tasarım organizasyonuna sahipler. Siz de biliyorsunuzdur artık H&M gibi dünya markaları, popüler modanın en başarılı isimlerine kıyafetlerini hazırlatıyor ve ortaya çok başarılı sonuçlar çıkıyor. Bu sezonun modelleri de gerek kesim gerekse renkleriyle başarısını ortaya koymuş ama sezon koleksiyonunun İskandinav kültüründen de esintiler taşıdığını belirtebiliriz.

Natürel desenler minimal boyutta kıyafetlere serpilmiş. Bol etekler ve salaş yeleklerde kullanılan kumaş miktarına oranla desenlerin boyutları, kendilerini fark ettirmeye yetecek büyüklükte değil. Ama bakan göz farklı detayları alacaktır ki doğal olarak bu elbiselerin H&M müdavimlerini heyecanlandıracağını söyleyebiliriz.

Sade renkli kıyafetler ise kesim ve işçilikleriyle dikkat çekiyor. Krem veya lacivert rengin hakim olduğu, drapelerle hareket kazanan, japane kollu tasarımlar markanın ruhuna oldukça uygun. İskandinav kültüründe her zaman bir bohem hava sezmişimdir.

İlkbaharda yeniden canlanan doğanın renkleri koleksiyona heyecan kazandırmış. Kıyafetlerde öze dönüşü simgeleyen, ilkbaharın müjdecisi natürel renkler tam da sezon ruhuna uygun olarak tercih edilmiş. Özellikle mavi çerçeveli lacivert şeritler, kıyafetlere oldukça cazibe kazandırıyor.

Elbise ve çantalardaki püsküllü detaylar, koleksiyona etnik bir ruh kazandırıyor. Koleksiyonun genelindeki gezgin ve bohem ruhun en önemli şifreleri de püskül detaylarında gizli aslında. Oryantalist detaylar, tasarımlara hareket veriyor.

Üstlüklerde, pantolon ve eteklerde bol kesim tercih edilmiş. Rahat kesimler kullanıcıların elbette ki hoşuna gidecektir fakat bu tür bol kıyafetlerin ara mevsimlerden ziyade yaz veya kış aylarında tercih edilmesi gerekir. Zira kıyafet ne kadar geniş kesimli olursa, hava sızdırması ve rahatsızlık vermesi o kadar kolay olur.

Koleksiyondaki sade tasarımlı parçalar üzerine 3 boyutlu tasarımlar ve kesim detaylarıyla heyecan kazandırılmış. 3 boyutlu tasarımlardan bir türlü vazgeçmeyen modacılar, anlaşılan daha uzun süreler bu detaya kıyafetlerinde yer vermeye devam edecek. Asimetrik kesimleri H&M kıyafetlerinde, bu sezon da, hala görmek beni şaşırttı. Demek istediğim, asimetrik kesimler bir zaman moda oldu ve çok tercih edildi ama o günler geride kaldı…

Koleksiyonda tek yadırgadığım ise, gri rengin çok fazla kullanılması oldu. Ara renkleri sevmem hele ki grinin farklı tonlarının bu kadar fazla kullanılması, açıkçası beni şaşırttı. Gri, benim için her zaman kaosun rengi olmuştur. Modada da yeri yoktur.

Leave a Reply