W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
[google-translator]

Categorized | RÖPORTAJ

“Konfeksiyon Makinası Fuarı Avrupa’daki Fuarlara Göre Daha Çok Önem Kazanıyor”

Alman disiplini ve kalitesini tekstil sektörümüze değerli bir biçimde sunan şirketlerden INDUPRESS Enerji ve Ütü Makinaları, Ülkemizdeki yatırımlarını hız kesmeden devam ettiriyor. INDUPRESS Enerji ve Ütü Makinaları Genel Koordinatörü Erman Tüfekçilerli ile yaklaşan Konfeksiyon Makinesi 2016 Fuarı ve sektördeki çalışmaları ile ilgili dergimizi takip eden sektör ilgilileri için önemli bir röportaj gerçekleştirdik.

Sektörümüzün önde gelen firmalarından biri olarak kısaca firmanız ve çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Firmamız Almanya merkezli olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Zorlaşan rekabet şartlarına inat tüm ürünlerimizi Almanya’da üretmeye devam ediyoruz. Bu durum fiyat rekabeti konusunda işimizi zorlaştırırken diğer bir taraftan ise müşterilerimize üstün Alman kalitesini sunma konusunda bizlere avantaj sağlıyor. Bu nedenle makinalarımızın üzerinde yer alan “MADE IN GERMANY” etiketinin arkasında gönül rahatlığı ile durabiliyoruz. Geçtiğimiz 2015 yılında ve bu yıl Türkiye, Kazakistan, Cezayir, Fas, Bosna Hersek, Ürdün, Kanada ve daha birçok farklı ülkede enerji hatları, ütü presleri ve tünel finisher sistemleri kurarak sektördeki yerimizi en iyi şekilde koruduk. Bizler Indupress Türkiye Ofisi olarak ise kendi bölgemizdeki satış ve satış sonrası faaliyetlerin dışında merkez Almanya firmamıza gerek projelerin kurulumunda gerekse de satış ve eğitim faaliyetlerinde destek vermekteyiz. Bu sebepten Türkiye Ofisi ve Türkiye pazarı Indupress firması için ayrı bir önem teşkil etmektedir. 

Firmanızın piyasaya sunmuş olduğu ürünler ve özellikleri hakkında bilgi verir misiniz?

Daha önce dile getirdiğim gibi firmamız bir Alman firması ve ürünlerimizin her bir noktasında Alman kalitesini rahatlıkla görebilirsiniz. Ürünlerimizin sağlamlığına çok güveniyoruz. Kullandığımız 5mm kalınlığındaki metal saclardan elektronik ve pnömatik parçalara kadar tüm bileşenler, makinalarımıza yıllarca aynı kalitede çalışma imkanı sağlıyor. Referanslarımız arasında 15 yıldan bu yana günde 2 vardiya ile çalışan birçok firma var. Diğer bir özelliğimiz ise teknolojiyi yakından takip etmemizdir. 2000’li yılların başından bu yana hafıza kartı, barkod okuyucu, TCP/IP network desteği gibi konularda hep öncü olduk Indupress firması olarak son yıllarda konuşulmakta olan Endüstri 4.0 standartlarının yıllar önce fakına vardık ve makinalarımıza entegre ettik. Bence en önemli özelliklerimizden bir diğeri ise makinalarımızda ütü pres işlemlerini gerçekleştiren ütü form kalıplarının gelişen ve değişen modaya tam anlamı ile cevap verebilmesidir. Müşterilerimizin modellerine uygun kalıpları, onlarla birlikte en kısa zamanda hazırlayıp onların kullanımına sunabiliyoruz. Kısacası Indupress markası kalite, teknoloji ve moda kelimelerinin bir bütünü oluşturması anlamına gelmektedir.     

Piyasaya sunduğunuz ürünler, konfeksiyon ürünlerine nasıl katkı sağlıyor?

Ürünlerimizin konfeksiyon ürünlerine olan en büyük katkısı kalitelerini koruyup onları bir üst seviyeye taşımasıdır. Bir önceki sorunuzda dile getirdiğim kalite, teknoloji ve moda konularında bizim güçlü olmamız bizimle çalışan ve makinalarımızı kullanan müşterilerimizin de bu konularda güçlü olmasını sağlıyor.

Konfeksiyon Makinesi 2016 Fuarı hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?

Bundan 1 yıl önce Frankfurt Texprocess Fuarı’nda da ürünlerimizi sergilemiştik. Bence Tüyap Fuarı, Avrupa’daki fuarlara göre daha çok önem kazanıyor. Çünkü katılımcı portföyü olarak bizim ülkemiz daha zengin. Bunun sebebi ise potansiyel müşterilere daha yakın olmamız ve fuar ziyaretçilerinin Türkiye’ye, Avrupa’ya nazaran daha rahat ulaşabiliyor olmasıdır. Bu fuarın gerekli ilgiyi ziyaretçilerinden göreceğine inanıyorum.    

Fuarda hangi ürünlerinizi sergileyeceksiniz? Beklentileriniz nelerdir?

Bu fuarda ağırlıklı olarak ütü pres makinalarımızı, form finisherlarımızı ve ütü masalarımızı sergileyeceğiz. Geliştirdiğimiz yenilikleri müşterilerimiz ile paylaşıp onların değerli görüşlerini alacağız. Daha fazla yeni müşteriye bu fuarla ulaşmayı hedefliyor olacağız. Benim bu fuar adına beklentilerim son derece olumlu.

Önümüzdeki süreçte sektörü nasıl değerlendiriyorsunuz?

Açıkçası zor bir dönemden geçiyoruz ve önümüzdeki 1 yıl daha bizler için kolay geçmeyecek. Konfeksiyon üreticisi olan müşterilerimiz eminim ki gelecekle ilgili olumlu görüşlere sahip olur olmaz varolan yatırımlarına kaldıkları yerden devam edeceklerdir. Süreç bu yıl altıncı ay sonrası başlayarak 2017 başında hız kazanacaktır. Bölgemizdeki terör olaylarının sakinleşmesi ve Avrupa’nın ekonomik problemlerini çözmesiyle 2017 yılında konfeksiyon sektörü ve ona bağlı olarak da konfeksiyon makinaları sektörü tekrar yukarıya doğru ivme kazanacaktır. Unutmamak gerekir ki her kışın bir yazı vardır. Ülkemizin konfeksiyon sektöründeki potansiyeli nerede ise sonsuz ve bunu doğru bir şekilde kullanabilirsek gelecek on yıllarda ülkemiz, özellikle İstanbul bir üs olacaktır. Bu nedenle bu fuarın önemi oldukça yüksek. 

Son olarak neler eklemek istersiniz?

Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz ve tabi ki bunun ektisini bizler de iş hayatımızda hissediyoruz. Bu günler çok uzun sürmeyecek, bu sebepten biz konfeksiyon makinaları tedarikçileri olarak gelecek dönem için var gücümüzle çalışıp ülkemizde yapılacak yatırımlar için her zaman tüm kadromuz ile hazırlıklı olacağız. Umarım bu fuar bizler için güzel bir fırsat olur ve sektöre güçlü bir şekilde yön verir.

Leave a Reply