W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
[google-translator]

Categorized | GÜNCEL

Premiere Vision CEO’su Philippe Pasquet : “İstanbul’a Güvenimiz Tam”

Birkaç aydan bu yana pazarda süregelen belirsizlik ve bölgedeki jeopolitik tansiyonun moda endüstrisinde dramatik değişiklikler meydana getirdiğini belirten CEO Pasquet, “Bu durumu aşmak için yeni yaratıcı çözümlerin arayışındayız. Biz, bu pazardaki yatırımlarımıza devam ediyoruz. Zor zamanda dişleri sıkmak çok önemli. Biz, yaptığımız tüm işleri orta ve uzun vadede düşünürüz. Kısa vadeli bir düşünme biçimimiz yok” dedi.

Moda ve tekstil alanında dünyanın en önemli fuarlarının organizatörü olan Premiere Vision, 23-25 Mart 2016 tarihleri arasında kapısını yeniliklere açtığı İstanbul’daki dördüncü edisyonuyla moda ve tekstil dünyasını bir kez daha buluştururken, İstanbul’a güvenini de bir kez daha ortaya koymuş oldu. Hazır giyim sektörünün de fuara dahil edilerek ürün yelpazesinin geliştirilerek genişletilmesi, Sırbistan ve Ürdün gibi yeni pazarlarda tanıtıma ağırlık verilmesi bu yeniliklerden başlıcalarını oluşturuyor.

Premiere Vision İstanbul Fuarı için İstanbul’u ziyaret eden Premiere Vision CEO’su Philippe Pasquet, yaptığı değerlendirmede İstanbul güvenlerinin altını çizdi. Pasquet, şöyle konuştu :

“Dördüncü sezonda ürün yelpazemizi, konfeksiyon üretiminde uzman Türk ve Faslı firmalar ile zenginleştirerek ziyaretçilerimize full paket sunmayı hedefledik. Geçtiğimiz birkaç aydan bu yana pazarda süregelen belirsizlik ve bölgedeki jeopolitik tansiyon, moda endüstrisinde dramatik değişiklikler meydana getirdi. Katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz bu durumu aşmak için yeni yaratıcı çözümler arayışında. Biz, bu pazardaki yatırımlarımıza devam ediyoruz. Rusya, Romanya, Bulgaristan, İran ve tabii ki Türkiye’deki tanıtım ekiplerimize Sırbistan ve Ürdün ekiplerimizi ekledik. Ortadoğu bölgesinin moda başkenti olan İstanbul’a güvenimiz tam.”

“Gelişen olaylar, hiçbir etkinliğimizi gerçekleştirmemize engel olmadı”

Dünya çapında yaşanan terör olaylarının ve ekonomide yaşanan gerilemenin Premiere Vision’un Paris, New York, Sao Paula ve Shangai’da düzenlediği fuarlara ve gelecek planlamalarına etkilerini değerlendiren CEO Philippe Pasquet, bu durumun, projelerinde ve planlamalarında hiçbir değişiklik yaratmadığının altını çizdi. Pasquet, şöyle devam etti:

“Gelişen olaylar, bizim, hiçbir etkinliğimizi gerçekleştirmemize engel olmadı. Ama, elbette güvenlik önlemlerimizi artırdık. Fuar organizasyonları aylar öncesinden yapılır. Ziyaretçiler ve katılımcılar olarak biz, hazırlıklarımızı aylar öncesinden yaparız. Elbette bu tip olaylar gerçekleştiğinde katılımcılar, gelmeme kararı alabilirler. Bu, onların kişisel tasarrufu. Ama biz, sorumluluğumuz dahilinde organizasyonlarımızı gerçekleştirmek durumundayız. Etkinlik alanımızda bir şey olursa ve güvenlik güçleri bize, ‘Etkinliğinizi yapamazsınız’ derse, işte, ancak o zaman fuarı düzenlememek durumunda kalırız.”

Tekstil sektörü, dinamizmini her koşulda koruyan güçlü bir sektör

Diğer yandan dünya çapında yaşanan olaylar karşısında bazı ülkelerin bu tip tehlikelere karşı daha hassas davrandığına dikkat çeken CEO Philippe Pasquet, New York’ta düzenlenen Premiere Vision Fuarı’na katılımda daralma söz konusu değil iken, Paris’teki fuarda ise dramatik ölçülerde olmasa bile bir daralmadan söz edilebileceğini belirtti. CEO Pasquet, açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Ancak, bu durumda az önce belirttiğim gibi, bazı ülkelerin bu tip tehlikeler karşısında hassas davranmaları önemli bir etken. Mesela, sigorta şirketleri belli destinasyonlara giden müşterilerini,  sigortalarını karşılayamayacakları yönünde uyarıyorlar. Örneğin, Paris’te düzenlediğimiz Premiere Vision Fuarı’nda Asyalı katılımcılarımızda birkaç eksilme oldu. Japonya, Kore ve Çin bu noktada örnek vereceğim ülkeler. Rus katılımcılarımızda ambargolar yüzünden bir daralma söz konusu. Brezilya’da ise ekonomideki gerilemeden dolayı katılımda yine dramatik olmayan bir daralma söz konusu. Tehlikeli bir dünyada yaşıyoruz. Bu, bir gerçek. Ama, tekstil sektörü, dinamizmini her koşulda koruyan güçlü bir sektör.”

Türkiye, lüks marka yaratabilir mi?

Premiere Vision İstanbul CEO’su Philippe Pasquet, dünyada lüks marka üreten ülkeler hakkında konuşurken, Türkiye’nin şansını da değerlendirdi. Öncelikle dünyada lüks marka çıkartabilen çok az sayıda ülke olduğunun altını çizen Pasquet, bunların başında Fransa ve İtalya’nın yer aldığını ifade ederek, ABD ve Japonya’yı da lüks marka üreten pazarlar olarak nitelendirdi. Ancak, lüks marka üreten bu pazarların sektörde yüzlerce yıldır yer aldığını vurgulayan Pasquet, örneğin, Fransa’daki haute couture pazarının 20. yüzyılın başından beri süregeldiğini belirtti.

CEO Pasquet, Türkiye hakkında ise şöyle bir değerlendirmede bulundu:  “Biz iki yıldır Türkiye’deyiz ve dört sezon boyunca fuar organize ettik. Dolayısıyla Türkiye’nin lüks marka üretimi için konuşabilmek için henüz çok erken. Lüks moda sektörü, farklı bileşenlerden oluşur. Üretimi bilmek ve bu bilgiyle katma değerli ürünler üretebilmek önemli. Ama yaratıcılık da çok önemli. İlk ikisi dünyanın en zor şeyleri değil. Ama, geriye kalan, yani, yaratıcılık en zor olanı. Ancak, bundan 40 yıl önce Türkiye’de neredeyse marka yok iken, şimdi biz, bu pazarda fuar organize ediyoruz.

Bu arada, evet, biz, Premiere Vision olarak lüks pazarında çok güçlüyüz ama, sadece bu pazarda değiliz. İyi ki de öyle değiliz. Sadece lüks markalarda güçlü olsaydık, çok az sayıda kişiyi giydiriyor olabilirdik.”

CEO Philippe Pasquet’nin dikkat çektiği bir diğer konu, dünyanın dört bir yanında düzenlenen Premiere Vision fuarlarında, o bölgenin kültürünü ve yaratıcı yeteneğini en iyi şekilde temsil eden isimlerle işbirliği yapmalarını konu alan Tanıtım Yüzü ve Marka Elçiliği Kampanyası oldu. Premiere Vision’un New York, İstanbul ve Paris fuarlarında başlattığı kampanya ile pek çok isimle işbirliği yapılmıştı. Türkiye’de ise Ekim 2015 Fuarı’nda Arzu Kaprol ile gerçekleştirdiği işbirliğinin ardından, Mart 2016 Fuarı için, dünyaca tanınan, yetenekli moda tasarımcısı Bora Aksu’yu marka elçisi olarak seçmişti. Ekim 2016 Fuarı için seçilen isim ise ünlü moda tasarımcısı Zeynep Tosun oldu.

Premiere Vision CEO’su Philippe Pasquet ,  Marka Elçilği ve Tanıtı Yüzü Kampanyası ile  moda dünyasına yön veren isimlerle ne denli yakın olduklarını ortaya koyduklarını belirterek, şöyle konuştu: “Premiere Vision’un New York, İstanbul ve Paris tanıtım kampanyaları için bu ülkelerin kültür ve yaratıcılık anlayışlarını temsil eden isimlerle işbirlikleri gerçekleştirdik. Premiere Vision Paris Şubat 2016 Fuarı’nın yüzleri dokuma, deri, aksesuar ve desen üreticilerinin kreatif ekiplerini yöneten kişiler arasından seçilen isimler oldu. 2015 Eylül kampanyasında ise Geleceğin Tasarımları ve Tasarımcıları ön planda idi. Bu doğrultuda dünyanın önde gelen yedi moda okulunun öğrencileri ile bir çalışma gerçekleştirmiştik. Uluslararası fuarlarımız için ise, her bir ülkeyi en iyi şekilde temsil ettiğine inandığımız moda tasarımcıları ile yol almayı seçtik. ABD’de David Hart, Türkiye’de ise Arzu Kaprol, Bora Aksu ve Zeynep Tosun. Elyaftan nihai ürüne kadar tamamıyla moda endüstrisi için çalışan bir kuruluşuz. Yaratıcılığı, inovasyonu ve moda tasarımcılarının eşsiz yaratıcılığını desteklediğimiz için son derece gururluyuz. Bu, işimizin özünü oluşturuyor…”

15 ülkeden 146 uluslararası katılımcıyla 4. edisyon

Diğer yandan,  23-25 Mart 2016 tarihleri arasında CNR Expo’da düzenlenen Premiere Vision İstanbul’a alanının önde gelen iplik, kumaş, desen, aksesuar, denim, hazır giyim ve trend ofisleri katıldı. Türkiye dahil 15 ülkeden 146 uluslararası seçkin katılımcının  İlkbahar/Yaz 2017 sezonu için hazırladıkları koleksiyonları tanıtmak üzere  yer aldığı Premiere Vision İstanbul’da temsil edilen ülkeler İtalya, Almanya, Portekiz, Fransa, Avusturya, Bulgaristan, İngiltere, Romanya, Litvanya, Fas, Çin, Hindistan, Tayvan ve Pakistan oldu.  Premiere Vision İstanbul’a katılan uluslararası isimler arasında Türkiye’den Akel Grup, Akın Tekstil, Ünlü Tekstil, Çalık Denim gibi isimler bulunurken, ülkelerinde kendi alanın en iyileri olarak nitelendirilen Antex, Lenzing, Linz Textil, Clericci, Miroglio, Sefita, Carlin, Raimond, Ricamofil dikkat çeken firmalar arasında yer aldı.

Diğer yandan, Premiere Vision İstanbul, moda sektörü profesyonellerinin merakla beklediği fikirler ve onların ürünleriyle tasarlandı.  Trend Alanı’nda Premiere Vision Moda Ekibi tarafından tasarlanmış ve fuar katılımcılarının en son ürünleri arasında seçilmiş çarpıcı örnekler bulunuyor. Aksesuar dünyasına özel renk seçimleri ve birlikteliklerini içeren SS17 Renk Kartelası da profesyonellerin merakla bekledikleri arasında yer alıyor. Premiere Vision İstanbul, dördüncü sezonunda da sezona ilişkin trend bilgilerini paylaşmaya devam ediyor. Let’s Talk About Fashion Trend Semineri ve Carlin Cretaive Trend Ofisi Semineri, moda profesyonelleri için bir kez daha sezonun şifrelerini paylaşacak.

Leave a Reply