W3vina.COM Free Wordpress Themes Joomla Templates Best Wordpress Themes Premium Wordpress Themes Top Best Wordpress Themes 2012
[google-translator]

Categorized | GÜNCEL

Tencel® ve The Woolmark İşbirliği

Lenzing’in liyosel elyaf markası Tencel®, 25 yıllık bir geçmişi olan ve ağaçtan üretilen bir tekstil hammaddesidir. İşbirliğinin öbür tarafındaki merinos yünü ise çok eski zamanlardan beri tekstil ve hazırgiyim sektörlerinde tercih ediliyor. Bu işbirliğinin hedef pazarları olan lüks ve spor giyimde uzun yıllardır merinos yünü tercih edilmektedir. Tencel®, merinos yüne daha fazla pürüzsüzlük, daha fazla emicilik ve daha fazla renk kalitesi getirmeyi vadediyor. Dolayısıyla Tencel® ve merinos işbirliği ile hazırlanan kumaşların tüketici tercihlerinde ön sıralarda yer alacağı aşikar. Pürüzsüzlük konusunda en iyi sonucu 70 (Tencel®) / 30 (yün) kullanımı vermektedir. Emicilik konusunda en iyi sonucu 70 (Tencel®) / 30 (yün) kullanımı vermektedir. Ayrıca yapılan testler, hazırgiyim ürünlerinin imalatında ne kadar fazla Tencel® kullanılırsa, vücudun aşırı ısınmasının önüne o kadar iyi geçildiğine işaret ediyor.

Tencel®, insan bedenine dost tekstil hammaddesini sunar

Tencel®, botanik kökenli bir elyaftır. Merinos yünü ise protein elyaftır. Bu elyaflar, iki dünyanın en iyilerini biraraya getiriyor. Merinos yünü ile birleşen ipeksi yumuşaklıkta bir döküme sahip Tencel®, lüks dökümlü bir kumaştan yeni ve son moda siluetler ortaya çıkabileceğini gözler önüne seriyor. Tencel® elyafının pürüzsüz yapısı, Tencel®/Merinos yünü karışımlarında ciltte hoş bir etki bırakır. Bu karışımın en ilgi çekici yanlarından biri de ısı düzenleyici özelliğidir. Nemi çok iyi emen her iki elyaf, ciltte hoş bir mikroklima yaratır. Tencel® ile birleşen merinos yünü yaz mevsiminde daha kullanışlı, merinos yünü ile birleşen Tencel® elyafının da kış mevsiminde daha kullanışlı hale gelmesi ise başka bir ilginç nokta olarak dikkat çekiyor. Bu ise, karışımın her mevsim kullanılabileceği anlamına gelmektedir.

Hedef Avrupa’da lüks giyim, Asya ve ABD’de aktif spor giyim pazarları

2015 sonunda düzenlenen IWTO Kongresi’nde konuşan The Woolmark Company Strateji Danışmanı Peter Ackroyd Türkiye’nin, dünyanın en büyük altıncı tekstil ihracatçısı konumunda olduğunu bildirmişti. Bu söz aslında, Avrupa’daki lüks hazırgiyim pazarını hedefine  koyan Tencel® ve The Woolmark işbirliğinin ülkemize verdiği önemin de bir işaretidir.

Global parekende pazarında Tencel ve merinos yünü aktif giyim ürünlerinin hazırlanmasında ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

Avrupa ve ABD ise, bu yeni ürün için en iyi pazar olarak görülüyor. Avrupa’nın lüks tekstil ürünleri için varolan pazar, Tencel®’in hedefinde yer alıyor.

Leave a Reply